Новини світу. 12 червня. Європейська комісія представила позитивні висновки щодо проекту будівництва Вісагінської атомної електростанції в Литві.

іранська аес- бушер
Єврокомісія погодила будівництво АЕС у Литві

Висновок ЄК про проект є важливим для уряду балтійської країни, так як від нього залежить, чи вдасться країні скоротити вартість мільярдних запозичень, які планується брати на будівництво АЕС.

Всього на проект планується витратити близько 17 мільярдів літів (6,1 мільярда доларів). Литва інвестує 5-6 мільярдів літів, з цієї суми 3-4 мільярди літів візьме в кредит ПАЕС, яка стане власником 34 % акцій майбутнього керуючого підприємства.

Позики, як очікується, нададуть європейські, американські і японські банки. Вільнюс вирішив побудувати АЕС в Вісагінасі замість Ігналінської атомної станції, яку довелося закрити в 2009 році у зв’язку з вимогами Євросоюзу.

Текст договору на будівництво ПАЕС було парафовано в кінці березня цього року; стратегічним інвестором виступить Hitachi. Спочатку станцію планувалося побудувати спільними зусиллями Польщі, Литви, Латвії та Естонії, але Варшава наприкінці минулого року відмовилася від участі в проекті.

За словами головного радника президента Литви Неріюса Удренаса, ПАЕС принесе державному бюджету країни 30 млрд літів дивідендів за 60 років роботи.

АЕС планується побудувати до 2020-2022 років.

За матеріалами Хартыя.97

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.