Новини політики. 4 червня. Лутковська не бачить політичної складовою у справі екс-прем’єра.

Лутковська не вважає Тимошенко політв'язнем

Екс-прем’єр Юлія Тимошенко засуджена за скоєння кримінальних злочинів, тому не є політв’язнем.

Про це заявила уповноважена Верховної ради з прав людини Валерія Лутковська в телеінтерв’ю 5 каналу.

Політична складова у справі Тимошенко є, тому що мова йде про людину, яка обіймала посаду прем’єр-міністра України. Але при цьому справа стосується конкретного кримінального злочину“, – сказала вона.

Лутковська зазначила, що політв’язень в розумінні, яке існувало ще за часів Радянського Союзу – це людина, який була засуджена у зв’язку зі своїми політичними переконаннями.

“Якщо ми говоримо зараз про це, то я в справі Тимошенко, щонайменше, яка є зараз і яку можна прочитати у відкритих джерелах, у вироку суду і в рішенні апеляційної інстанції бачу кримінальну складову, а не політичну“, – зазначила омбудсмен.

Раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь, в якій не вважає умови утримання Тимошенко в місцях ув’язнення жорстокими і нелюдськими.

Організація наполягає на звільненні екс-прем’єра України, але при цьому не вважає її в’язнем совісті, тобто затриманою виключно за свідоме висловлення своїх переконань.

Як відомо, Тимошенко і БЮТБ апелюють до керівництва США і Євросоюзу, заявляючи про політичні мотиви залучення до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, екс-прем’єр засуджена до 7 років позбавлення волі за перевищення посадових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.