Новини економіки. 14 червня. Службові особи одного з банків Волині, не провівши оцінку вартості заставного майна, зокрема, земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 1,5 га одного з ТОВ, незаконно надали підприємству кредит на загальну суму 19 мільйонів гривень.

На Волині банкіри незаконно видали кредит на 19 млн грн

Працівники Управління державної служби боротьби з економічними злочинами УМВС України у Волинській області активно працюють над виявленням протиправних діянь зі значними збитками у банківській сфері, документуванням резонансних протиправних діянь службових осіб банківських установ та суб’єктів господарювання при наданні кредитних коштів.

Правоохоронцями встановлено, що працівники ТОВ у 2006 році звернулися в банк, аби отримати кредит, під заставу земельної ділянки, у 6 мільйонів гривень для будівництва торгового комплексу. Для цього представили фіктивний акт про експертну оцінку зазначеної земельної ділянки, згідно з яким її оцінили у 6,4 мільйона гривень, тоді як справжня ринкова вартість становила 216,3 тисяч гривень.

У свою чергу працівники банку, зловживаючи службовим становищем, на підставі цих документів відкрили кредитну лінію у розмірі 6 мільйонів гривень. Окрім того, у 2007 році працівники ТОВ ще двічі зверталися з проханням про збільшення кредитної лінії на 6 і 7 мільйонів гривень. Відтак, було укладено додаткові угоди до кредитного договору, згідно з якими товариству відкрито відкличну поновлювальну кредитну лінію на загальну суму 19 мільйонів гривень.

Із незаконно отриманих кредитних коштів підприємство повернуло лише 23,9 тисячі гривень, решту суми використали в господарській діяльності.

Слідчим управлінням УМВС України у Волинській області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем” КК України.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.