Новини світу. 3 червня. Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) оприлюднила свій “індекс кращого життя” (Better Life Index).

Австралія - країна найщасливіших людей

На першому рядку списку виявилася Австралія, жителів якої слід вважати максимально щасливими людьми.

Експерти ОЕСР врахували 11 критеріїв “щасливого життя” в 36 країнах світу: рівень доходу і захищеності населення, забезпеченість житлом, доступність освіти, стан системи охорони здоров’я і т.д. За сукупністю цих показників дослідники вивели середній бал – індекс кращого життя.

Тривалість життя уродженців Австралії в середньому становить 82 роки, на два роки більше, ніж у країнах, перевірених спостерігачами ОЕСР. Більше 72% австралійців у віці від 15 до 64 років мають оплачувану роботу, а середній рівень зайнятості населення в інших державах – 66%. Близько 85% респондентів-австралійців вважають себе “практично здоровими людьми”, середньостатистичний чоловік щодня приділяє близько 3 годин свого часу дітям, сім’ї і домашнім справам.

За даними The Daily Herald, Австралія – одне з найбезпечніших у світі місць для іноземних інвестицій і торгівлі. Згідно з дослідженням компанії Dun & Bradstreet Corporation, показники ризику для підприємців та інвесторів там виявилися не вище, ніж у Канаді, Німеччині, Норвегії чи Швеції.

Фінансова криза і рецесії 2009 року обійшли Австралію стороною, хоча промисловий і туристичний сектори економіки постраждали через підвищення курсу місцевої валюти. Приплив інвестицій і мігрантів в гірничодобувній галузі призвів до розквіту на ринку праці, на сьогодні рівень безробіття не перевищує 5%. Залишається додати, що ринок нерухомості Австралії в цілому відрізняється стабільністю, ось тільки житло продається дуже повільно.

Перші десять країн з найвищою якістю життя, за версією ОЕCP:

1. Австралія

2. Норвегія

3. США

4. Швеція

5. Данія

6. Канада

7. Швейцарія

8. Нідерланди

9. Нова Зеландія

10. Люксембург

За матеріалами UBR

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.