Новини політики. 15 червня. В Україні потрібно провести мовної референдум, щоб остаточно вирішити питання зі статусом російської мови.

Петро Симоненко
Симоненко хоче провести Всеукраїнський референдум по мовному питанню

«Комуністична партія давно запропонувала альтернативний варіант вирішення мовної проблеми ми пропонуємо провести всеукраїнський референдум, і з волі народу далі приймати рішення в парламенті, якщо це буде потрібно», – сказав лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко.

На його думку, те, що зараз відбувається в парламенті навколо розгляду закону про мови, не що інше, як «передвиборчі шулерські справи».

«Цей законопроект не вирішує питання, яке гостро стоїть на порядку денному українського суспільства – про статус російської мови як другої державної», – підкреслив пан Симоненко.

Нагадаємо, 5 червня парламент прийняв у першому читанні законопроект «Про засади державної мовної політики», який був ініційований депутатами Колесніченко та Ківаловим. За законопроект проголосували 234 депутати, серед яких виявилися нунсівці, депутати Литвина і позафракційні нардепи.

При цьому пізніше з’ясувалося, що за даними письмової реєстрації в парламенті, законопроекту про мови можна зарахувати тільки 172 голоси, тому що інші депутати, які нібито проголосували за проект закону, були відсутні в парламенті

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.