Новини політики. 5 червня. Україна і Польща на час проведення футбольного чемпіонату Європи ввели з сьогоднішнього дня спільний контроль на спільному кордоні.

Польща і Україна ввели спільний контроль на кордоні

“Завдяки такій технології вдвічі скорочується час перебування на міжнародних пунктах пропуску у Львівській і Волинській областях”, – сказав перший заступник начальника західного управління державної Прикордонної Україні Ігор Андрусик.

За його словами, тепер на оформлення людини йде до хвилини. Така технологія однієї перевірки документів контрольними службами двох країн введена на п’яти найбільших міжнародних пункти пропуску: “Смільниця-Кросценко”, “Грушів-Будомеж”, “Угринів-Долгобичів” і “Шегині-Медика”, – через які ведуть прямі дороги на Львів, і на КПП “Устилуг-Зосін” – пряма дорога з Варшави на Київ.

Спільний україно-польський контроль проіснує на західному кордоні до 5 червня.

За даними Держприкордонслужби, під час проведення футбольного Євро-2012 пасажиропотік через західний кордон зросте на 30-40 відсотків, через східну – збільшиться вдвічі.

Для спрощення процедури та скорочення часу проходження російсько-українського кордону введені пілотні проекти спільного контролю в пунктах пропуску “Куйбишево-Дьяконова”, “Успенка-Матвєєв Курган”, “Крим-Кавказ”.

Реалізується проект на пасажирських поїздах № 1/2 “Київ – Москва. Для комфорту пасажирів, тепер їх не термосять на кордоні для перевірки документів. Прикордонний і митний контроль проводиться на станції відправлення або прибуття. Готується такий же контроль на поїздах” Москва-Харків ” і “Донецьк-Ростов-на-Дону”.

На всіх автомобільних пунктах пропуску Україні відкриті “зелені” коридори. За оцінками державної служби туризму і курортів, Україну відвідають у червні до мільйона уболівальників і туристів.

“Половина цих гостей прибудуть на власних авто, оскільки у нас слабо розвинений прокат автомобілів”. Враховуючи великі відстані між містами, в яких будуть проходити матчі – Львовом, Донецьком, Харковом та Києвом – подорожувати на автомобілі значно зручніше “, – говорить заступник голови держслужби Дмитро Заруба.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.