Новини здоров’я. 3 червня. Здоров’я жінок може багато в чому залежатиме від того, як ретельно вони чистять зуби.

Здоров'я зубів жінки залежить від гормонів

На думку експертів із США, між гігієною порожнини рота і гормональними змінами в жіночому організмі є зв’язок.

Протягом життя у жінки постійно відбуваються гормональні зміни: у підлітковому віці, під час менструацій, вагітності та менопаузи. Недавно вчені виявили зв’язок між гормональними коливаннями і змінами флори в роті. Надмірний ріст деяких бактерій ротової порожнини може викликати ряд проблем, таких як остеопороз, передчасні пологи або смерть плода.

У своїй роботі дослідники з університету Кейс Вестерн Резерв переглянули майже 100 наукових праць, щоб знайти відповідь на питання, чи дійсно між хворобами ясен, гормональним фоном і жіночим здоров’ям є залежність.

У результаті вони переконалися в тому, що такий зв’язок існує.

«Хоча жінки більш ретельно стежать за своїми зубами, ніж чоловіки, ми хочемо ще раз підкреслити, наскільки жінкам важливо підтримувати свої ясна здоровими, щоб знизити ризик розвитку характерних для жінок проблем зі здоров’ям», – підкреслили автори дослідження.

Крім щоденного чищення зубів за допомогою зубної щітки і нитки, жінкам рекомендується кожні пів року ходити до зубного лікаря. Вагітним жінкам раніше радили утриматися від походу до стоматолога, однак тепер експерти переглянули свою думку.

За матеріалами Zdravoe 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.