Новини здоров’я. 1 червня. Люди, позбавлені здатності самостійно пересуватися отримали надію на порятунок від паралічу.

Люди з паралічем кінцівок мають шанс знову ходити

Вченим з Цюріхського університету вдалося вилікувати щурів від важких травм хребта і повернути їм рухливість.

Дослідники використовували цілу суміш препаратів та електричні імпульси. Це дозволило ніби наростити нерви, з’єднавши спинний мозок з головним новими зв’язками. У результаті через два тижні тварини не тільки ходили, але піднімались по сходах і навіть бігали на біговій доріжці.

За словами професора Грегуара Куртина, дана робота доводить, що тіло здатне відновитись від важких травм, які вважалися раніше незворотними.

Він упевнений: випробування на людях можуть початися вже в наступному році завдяки отриманому гранту 7 мільйонів фунтів.

Відомо, що в ході експерименту з гризунами-таки не було повного розриву хребта. Однак ходити вони не могли, так як перестали отримувати сигнали з мозку. Поставивши їх вертикально і простимулювавши нижню частину спини, вчені розбудили “сплячі” нерви. У результаті сигнали мозку змогли пройти через уражену область, встановивши контакт з нижньою частиною тіла.

Правда, у методики лікування є обмеження: без стимуляції щури знову втрачали здатність ходити. Також є сумніви щодо того, що технологія спрацює з людьми, адже їхня нервова система відрізняється від щурячої, втім, як і характер травм.

За матеріалами MEDdaily

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.