Новини України. 24 травня. Конфедерація будівельників України (КБУ) має намір створити комітет з відстеження роботи українських будкомпаній.

Будівництво
КБУ створить “чорний список” українських будкомпаній

Він відправлятиме несумлінних і непрофесійних у “чорний список“, а також напрацьовуватиме законодавчу базу для захисту споживачів від недобросовісних забудовників.

Глава КБУ Лев Парцхаладзе зауважив, що сьогодні в Україні починають будувати всі, кому не лінь. Натомість як гриби після рясного дощу у містах виростають недобудови, збільшується й кількість невдоволених покупців.

“Вони, у більшості випадків, беруть кредити на придбання житла, платять величезні відсотки банкам, працюють на трьох роботах, щоб вчасно розраховуватися і не зростав борг, за який фінустанова може забрати омріяні квадратні метри, – зауважує глава КБУ. – Натомість строки здачі об’єкта затягуються на невизначений термін або ще гірше – квартиру продають одразу кільком особам, а людина опиняється заручником ситуації. Зрозуміло, за відсутності контролю та дієвих механізмів управи на махінаторів, українці бояться інвестувати у будівництво, щоб не потрапити у халепу. Не в кращій ситуації і добросовісні забудовники, адже хочеш не хочеш, а тінь падає й на них”.

За даними Парцхаладзе, таких проблемно-спірних об’єктів майже 400 по Україні, зокрема 46 у Києві.

Нагадаємо, за статистикою Мінрегіону загалом по Україні 16 тис. недобудов, з них майже 4 тис. – житлових. При цьому 100 тис. осіб вклали гроші у купівлю квартир на первинному ринку, перед якими забудовники з тих чи тих причин не виконують зобов’язань.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.