Новини України. 26 червня. У 2012 році для здобуття освіти за рівнем молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста та магістра розподілено 517,5 тис. місць. Більше половини з них – за кошти державного бюджету. Про це під час селекторної наради сказав міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Зараз у Кабінеті Міністрів розглядається новий проект закону про вищу освіту

Обсяг прийому для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста становить 79 тис. осіб, у тому числі понад 68 тис. осіб за денною формою навчання. За освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра державне замовлення становить 127 тис. 200 осіб, в тому числі за денною формою навчання майже 108 тис. осіб”, – сказав міністр.

Він також зазначив, що обсяг прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста становить 74. тис. осіб, у тому числі понад 57 тис. осіб за денною формою навчання.

Державне замовлення на магістрів розраховане на 44 тис. 600 осіб, у тому числі понад 37 тис. за денною формою навчання… Міністерство вчасно до всіх довело державне замовлення без жодного порушення”, – зазначив Д. Табачник.

Він також додав, що загалом Міністерством розподілено 517,5 тис. місць у навчальних закладах різних рівнів акредитації та форм власності.

Нагадаємо, наразі у Кабінеті Міністрів розглядається новий проект закону про вищу освіту. Комітет ВР з питань науки і освіти проситиме Раду Європи перевірити, наскільки проект закону “Про вищу освіту” відповідає європейським нормам.

“Ми дуже чекаємо, щоб Кабмін якомога швидше розглянув проект закону “Про вищу освіту”, щоб потім розглянути в Комітеті та передати до зали ВР. Але враховуючи те, що у нас залишився лише один сесійний тиждень, імовірність того, що його розглянуть саме зараз, низька. Той документ, який уже вийде із правками Кабінету Міністрів, має бути дуже добре вивченим усіма зацікавленими сторонами, а особливо тими, кого він з тих чи інших причин не влаштовував”.

“Це надзвичайно серйозний законопроект, і його не можна розглянути за одне засідання комітету. Тому ймовірність, що він потрапить до Верховної Ради на цій сесії, дуже низька. І тут жодним чином ми не зможемо ламати ситуацію й робити щось швидше та поспіхом, адже законопроект, який пройшов суспільне обговорення, має бути підготований у якісному форматі в Комітеті, аби подати його до зали ВР”, – розповів Голова комітету, нардеп Максим Луцький.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.