Новини економіки. 6 червня. Зростання цін на пиво в Україні до кінця 2012 року складе 15%.

В Україні прогнозують подорожчання пива

Такий прогноз дають учасники ринку з застереженням, що утримати ціни в цій межі вдасться лише за відсутності форс-мажорних явищ в економіці, зокрема девальвації.

До кінця 2012 року зростання цін на пиво складе 15%. Такий прогноз озвучив генеральний директор одного з провідних виробників пива в країні, компанії Carlsberg Ukraine Петро Чернишов.

“До кінця року підвищення цін в середньому на ринку складе відсотків 15. Це за умови, що не буде девальвації. Якщо ж вона відбудеться, то я не беруся прогнозувати наслідки“, – сказав він.

З складових собівартості найбільше виросли в ціні енергоносії: “На жаль, це дуже нам дуже заважає. Також у нас є витрати, пов’язані з доларом і євро, і будь-яке коливання курсу впливає на нас”.

За прогнозами експерта, зростання українського ринку пива за підсумками 2012 року складе 3-4%.

Серед негативних факторів, які не дозволили вийти на більш значимі показники приросту за підсумками року, експерти виділяють прохолодну погоду навесні поточного року, внаслідок чого споживання пива знизилося в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року.

Що стосується питомої ваги кожного з основних учасників, то в цьому році співвідношення сил на ринку буде скориговано появою двох нових гравців.

“Це є важливою подією для будь-якого сталого ринку. Коли виходять два нових конкуренти, зрозуміло, що вони у когось повинні відняти частку ринку. Тому якщо нам вдасться утримати нашу частку ринку, це буде успіх, оскільки це буде означати, що два нових гравці забрали свої частки у наших конкурентів “, – сказав гендиректор компанії.

За матеріалами Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.