Новини економіки. 22 червня. Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРСІ), прийняла рішення про підвищення граничних тарифів на користування основним телефонним апаратом у містах для населення і бюджетних абонентів на 10%.

Тарифи будуть підвищені на 10%

Тарифи підвищать на 10%. Планується, що вони вступлять в силу з 1 липня, після реєстрації рішення НКРСІ в Мін’юсті, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Без погодинної оплати – на 2,48 грн., з погодинною – на 2,24 грн.

У сільській місцевості тарифи для населення на цю послугу також будуть підвищені на 10%: без погодинної оплати – на 1,36 грн. без ПДВ, з погодинною оплатою – на 1,18 грн. без ПДВ.

Для небюджетних юросіб в містах вартість користування стаціонарним телефоном зросте на 5%, або на 1,86 грн. без погодинної оплати, і на 10%, або 3,22 грн. – з погодинною оплатою.

Згідно з повідомленням, з 1 листопада має послідувати нове підвищення тарифів. При цьому в повідомленні йдеться лише про збільшення тарифів на користування телефоном в сільській місцевості ще на 10%.

НКРСІ підкреслює, що одночасно вже на першому етапі зменшується розмір плати за встановлення телефону на 30% – до 70 грн., а для юросіб – на 60%, до 100 грн.

“Сьогодні тарифи на окремі послуги знаходяться нижче собівартості і покриваються за рахунок більш рентабельних сегментів ринку”, – аргументує своє рішення комісія.

На її думку, поступове наближення тарифів до собівартості створить кращі умови для розвитку ринку, зокрема, для розвитку телекомунікаційної мережі сільській місцевості, що залишається дотаційною.

Нагадаємо, з ініціативою підвищити тарифи на 10% виступив найбільший оператор фіксованого зв’язку Укртелеком, приватизований у 2011 році і тоді ж добився першого збільшення тарифів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.