Новини культури. 15 червня. У день 87-річчя Міжнародного дитячого центру “Артек” відкриється музей “Скарби Чорного моря”.

Артек
У міжнародному дитячому центрі "Артек" відкриють унікальний музей

“Археологічні скарби і свідоцтва історичних подій, що пролежали на морському дні не одне століття, тепер знайшли своє місце в експозиції п’ятого артеківського музею, що розмістився в Палаці “Суук-Су”, – розповіли в дитячому центрі.

Музей створений за ініціативою вчених археологів Інститутом археології НАН та Міністерством культури України.

У фонди дитячого центру передані понад 1000 експонатів, багато з яких унікальні і представляють античні часи, середні віки, або мають відношення до російсько-турецьким війнам, періоду Кримської війни.

В експозиції музею також представлені матеріали, що відносяться до періоду Першої світової та Великої Вітчизняної воєн. Серед них експонати, яких до цього часу не було ні в одному музеї світу: це документи, законсервовані, відреставровані і підняті з затонулих бойових кораблів.

В “Артеку” вперше будуть виставлені документи з підписами, резолюціями, нотатками, які були написані моряками, загиблими майже сто років тому.

Крім того, в музеї можна буде побачити льотні навігаційні карти, підняті з борту збитого в 1943 році військово-транспортного літака Юнкерс-52.

Також тут знаходяться матеріали, присвячені легендарному “Чорному принцу“, знайденому в Балаклавській бухті, де він і затонув у листопаді 1854 року. У музеї представлені елементи судна, частини генерального вантажу у вигляді боєприпасів та медичного обладнання.

Експозиція музею розгорнута всього за місяць і буде діяти на постійній основі.

16 червня відбудеться відкриття музею і перша екскурсія.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.