Новини світу. 27 червня. Спільна зацікавленість у розширенні зв’язків у політичній та економічній сфері, зміцненні міжпарламентських контактів була підтверджена в ході політконсультацій між міністерствами закордонних справ Узбекистану та Швейцарії.

Швейцарія уряд
Ключове значення має торгово-економічне та інвестиційне співробітництво

Черговий раунд консультацій між МЗС відбувся у Берні. У ході зустрічі сторони проаналізували стан і перспективи подальшого розвитку співробітництва.

Було відзначено, що за 20 років дипломатичних відносин між країнами накопичено значний позитивний досвід взаємодії, створена необхідна договірно-правова база.

Ключове значення для розширення узбецько-швейцарського діалогу має торгово-економічне та інвестиційне співробітництво.

За підсумками 2011 року взаємний товарообіг склав 107,1 мільйона доларів, у першому кварталі 2012 року – 21,4 мільйона доларів. В Узбекистані діє 91 спільне підприємство, створене за участю швейцарського капіталу, акредитовані 29 представництв фірм та компаній, що діють в машинобудуванні, хімічній, харчовій, текстильній промисловості, промисловості будівельних матеріалів, в поліграфії і торгівлі.

Торгово-економічні відносини Узбекистану та Швейцарії регулюються низкою міжурядових угод, у тому числі угодами про торговельно-економічне, технічне і фінансове співробітництво, заохочення та взаємний захист інвестицій, про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень від сплати податків на доход і капітал, про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і вантажів двох держав.

Швейцарська делегація на чолі із заступником держсекретаря МЗС Джорджем Мартіном з інтересом сприйняла інформацію узбецької сторони про можливості реалізації спільних проектів у вільній індустріально-економічній зоні “Навої” і спеціальної індустріальній зоні “Ангрен”, на території яких інвесторам створені сприятливі умови для діяльності та надано значні податкові преференції.

У ході консультацій були обговорені питання налагодження прямих зв’язків між вузами, науково-дослідними та творчими структурами, установами охорони здоров’я Узбекистану та Швейцарії.

На зустрічі була розглянута також міжнародна та регіональна проблематика.

У рамках візиту делегація Узбекистану провела переговори з державним секретарем МЗС Швейцарії Івом Росії, головою комісії з питань зовнішньої політики Ради кантонів (верхня палата парламенту) Ханнесом Германом, заступником директора Федерального агентства професійної освіти і технологій Франціскою Шварц.

За матеріалами Trend

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.