Новини політики. 17 червня. Рівності перед законом в українському суспільстві немає, вважає переважна більшість українців, яких опитали соціологи фонду «Демократичні ініціативи» та Центру ім. Разумкова.

82% українців переконані, що гроші керують законом

Те, що закон однаковий для всіх і всі рівні перед законом, переконані лише три відсотки опитаних українців.

Гроші керують законом, і він на боці тих, у кого вони є, вважає 82 відсотки респондентів. Окрім грошей, перевагу над законами ще має владний показник. На думку 82 відсотків українських громадян, сила влади переважає силу закону.

В рамках дослідження опитано понад дві тисячі осіб в усіх областях України.

«Це опитування повністю відображає сучасний стан українського суспільства, де нині панує соціально-правова несправедливість, де громада не готова до демократичних перетворень. Відтак, результати ані трохи не дивують», – прокоментував в інтерв’ю DW відомий правозахисник Едуард Багіров.

«На жаль, в Україні сила грошей більша за силу закону, який працює вибірково і з подвійними стандартами. Гроші й влада стали словами синонімами, – каже Багіров. – Це як гібрид, бо в українській владі немає жодного бідного високого посадовця». Біда ще й у тому, каже він, що народ звикає до безкарності впливових правопорушників.

«Зневіра в рівність перед законом – негативний для держави показник», – переконаний голова правління Фонду «Право і демократія» Андрій Бурий.

На його думку, це вирок тим можновладцям, які повсякчас запевняють, що здійснюють реформи.

«Про які реформи можемо говорити, коли українці дедалі частіше стають свідками того, як правоохоронна система відпускає впливових людей, в діяннях яких є ознаки злочину», – додає голова фонду.

Схоже, що суспільство повертається до ситуації і показників 2004 року, каже Бурий, коли все може змінити лише активна громадянська позиція.

За матеріалами DW.DE

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.