Новини світу. 3 червня. Із РФ вишлють українського політолога, який прилетів прочитати лекцію московським опозиціонерам.

В аеропорту затримали українського політолога

Відомий український політолог Олександр Солонтай був затриманий в неділю після прильоту до Росії в аеропорту “Домодєдово” без пояснення будь-яких причин.

“Олександр прилетів до Москви, щоб прочитати лекцію активістам політради московської “Солідарності” про політичну ситуацію на Україні. Він є директором програми “Практична політика” Інституту політичної освіти. Його затримали прикордонники, не пояснюючи жодних причин. Зараз він перебуває в Домодєдово в ізоляторі “, – розповів відповідальний секретар федеральної політради опозиційного руху “Солідарність” Михайло Шнейдер.

Він також повідомив, що відомий російський правозахисник Лев Пономарьов уже звернувся в прокуратуру, щоб вони розібралися в цьому затриманні.

“На наш погляд, воно є абсолютно невмотивованим і незаконним”, – зазначив Шнейдер.

Пізніше він повідомив, що російські спецслужби вирішили вислати Солонтая з Москви. У свою чергу у Прикордонній службі ФСБ Росії повідомили, що “подібні рішення приймаються на підставі відповідних доручень органів виконавчої влади, зокрема, МЗС, МВС, УФСІН та інших, якщо тільки мова не йде про порушення паспортного режиму”.

За матеріалами Интерфакс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.