Новини політики. 12 червня. Конструктивний діалог Уряду із профспілками, роботодавцями та міжнародними експертами забезпечить побудову в Україні сучасного, соціально справедливого ринку праці з високооплачуваними робочими місцями та високим рівнем захисту працівників.

Сергій Тігіпко
Тігіпко знає, як забезпечити українців гідною роботою

Про це віце-прем’єр-міністр України – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко сказав у Женеві під час підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Мінсоцполітики, всеукраїнськими об’єднаннями профспілок, всеукраїнськими об’єднаннями роботодавців та Міжнародною організацією праці про реалізацію Програми гідної праці для України на 2012-2015 роки.

З української сторони в підписанні також брали участь голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ, голова Федерації профспілок України Юрій Кулик, директор Державного центру зайнятості Петро Петрашко.

“Сьогодні ми зробили великий крок уперед у покращенні ситуації для українських працівників і для діалогу із соціальними партнерами – роботодавцями та профспілками. Вважаю необхідним продовжувати такий тристоронній діалог, адже він допомагає Уряду приймати зважені, ефективні рішення”, – сказав Тігіпко.

На думку урядовця, український ринок праці потребує перезавантаження. А значно поліпшити ситуацію у сфері зайнятості допоможе якнайшвидше ухвалення парламентом нової редакції закону “Про зайнятість населення”, який містить стимули для створення нових робочих місць і працевлаштування вразливих на ринку праці категорій населення.

На думку голови Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа, реалізація програми дозволить вирішити два взаємопов’язані завдання: збільшити рівень зайнятості та забезпечити зростання української економіки.

Ще одним важливим результатом реалізації угоди Сергій Тігіпко назвав посилення рівня соціального захисту українців.

“Найкращою формою соціальної допомоги працездатному населенню є надання гідно оплачуваної роботи”, – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти схвалив проект Закону № 9567 щодо участі роботодавців в освітньому процесі для підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів.

“Роль роботодавців має бути серйозною складовою в роботі університетів. Зрозуміло, що треба, щоб вони впливали на програми, говорили які їм потрібні фахівці, з якої спеціальності, в якій кількості. Тому що щорічно державне замовлення викликає багато запитань, критики. І з цією проблемою потрібно боротися”, – зауважив голова парламентського комітету Луцький.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.