Новини економіки. 24 червня. Україні до дефолту залишилося пару місяців.

Українська економіка не реагує на зміни зовнішнього світу, – Яценюк

“Перша українська проблема – це корупція, вона стосується як політичного, так і економічного виміру. Друга проблема – це тотально низька ефективність праці, потім – дуже низька конкурентоспроможність, відсутність економічної свободи“, – переконаний Арсеній Яценюк.

З його слів, українська економіка не реагує на зміни зовнішнього світу.

“Він кардинально змінився за останні роки. І Україна вже підібралася до дефолтного спреду. За міжнародними оцінками, Україна наблизилася до позначки 800 спредів. А відмітка 1000 спредів – це вже дефолт“.

З його слів, тільки в поточному році Україна повинна буде повернути за зовнішніми боргами 13 млдр доларів, в в 2013 – 17,5 млрд доларів.

“Оптимізм НБУ, що золотовалютних резервів вистачить для запобігання падінню курсу гривні, не витримують критики. НБУ заявляє про резерви в розмірі до 31 млрд. Але потрібно говорити про обсяги чистих резервів НБУ. Їх обсяг усього лише 17 млрд доларів. Цього вистачить лише на 4 місяці, щоб утримати гривню. За моїми оцінками, цього реально вистачить на 2 місяці, за умови активного відпливу капіталів”, – переконаний Яценюк.

Нагадаємо, що раніше перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський заявив журналістам, що в уряді Україні на сьогоднішній день не бачать загрози дефолту.

“На сьогодні ми не бачимо загрози дефолту взагалі. Тобто, і в рамках збалансованості бюджету, і в рамках економічного розвитку ми на сьогоднішній день можемо обслуговувати свої борги без проблем”, – сказав він.

За матеріалами facenews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.