Новини технолігії. 19 червня. Вчені зі Школи Вітербо при Університеті Південної Каліфорнії створили “високочутливого” робота BioTac.

роботи
Робот навчився відчувати краще людини

Його тактильні сенсори визначають матеріали по текстурам точніше, ніж людина.

Імовірність, що робот вірно вгадає тип поверхні, яку йому дали “помацати”, становить 95%.

Пальці BipTac виготовлені з м’якої і гнучкої штучної шкіри. Нанесений на неї візерунок, що нагадує відбитки пальців у людини, допомагає посилити чутливість. Так, коли датчик ковзає по шорсткій поверхні, шкіра робота починає злегка вібрувати.

Сенсори BioTac також можуть визначити температуру об’єктів, до яких вони торкаються, і дізнатися, в якому напрямку застосовується сила по відношенню до кінчиків “пальців”.

Перша модель робота “вчилася” на 117 різних матеріалів. Зробив п’ять пробних рухів за зразком, обраному випадковим чином, BioTac правильно визначав тип поверхні в 95% випадків.

За словами дослідників, іноді робота ставила в тупик пара схожих текстур, різницю між якими люди не могли розрізнити зовсім.

Творці BioTac співпрацюють зі стартапом SynTouch, заснованому в 2008 році. Ця компанія вже почала продавати робота іншим дослідникам і виробникам протезів рук.

За матеріалами Вести. ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.