Новини світу. 11 червня. Частка жінок в особовому складі німецької армії збільшиться з нинішніх 9 % до 15 %.

армія, жінки
Склад жінок в німецькій армії збільшать до 15 %

В основному збільшення торкнеться бойових підрозділів. Крім того, очікується, що на 50 % з жінок будуть складені медсанчастини, проте такий показник майже досягнуто вже зараз.

Як розповів генерал-інспектор (аналог начальника генштабу) бундесверу Фолькер Вікер (Volker Wieker), у зв’язку із зростанням набору жінок у збройних силах планується збільшити число дитячих садів, з тим щоб військовослужбовці могли більше часу проводити зі своїми сім’ями. Тим часом в які саме терміни повинні відбутися реформи, Вікер не уточнив.

В даний час бундесвер знаходиться в процесі реформування. Згідно з планами, прийнятим ще за попереднього міністра оборони Карла-Теодора цу Гуттенберга, з метою підвищення ефективності чисельність збройних сил повинна бути скорочена з 240 000 до 185 000 чоловік. Крім того, в 2011 року в країні було скасовано обов’язковий призов і альтернативна служба.

За словами генерал-інспектора, жінок допустили до служби в бойових підрозділах тільки в 2001 році. До цього вони значилися в медсанчастинах і військових ансамблях. Тим часом не всі в Німеччині позитивно ставляться до проходження служби жінками.

Так, в 2011 році керівник Інституту державної політики в Алберсроде Ерік Ленерт (Erik Lehnert) виступив проти набору жінок у збройні сили, наполягаючи, що їх фізичні дані не відповідають критеріям.

Приводом до його заявою стала загибель на борту навчального парусника ВМС “горх Фок” курсантки Зари Олени Зеелем.

За матеріалами Lenta.ru