Новини економіки. 7 червня. Згідно з даними Держстату, на споживчому ринку в травні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,8%.

Індекс споживчих цін у травні 2012 року склав 99,7% і 100,4% з початку року

Найбільш суттєво (на 32,4%) подешевшали яйця, повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ.

На 3,2-1,0% знизилися ціни на молоко, сало, масло, овочі, цукор, сири, рис, продукти переробки зернових. Крім того, на 0,4-0,1% стали дешевшими яловичина, кисломолочна продукція, соняшникова олія.

Одночасно на 3,7% подорожчали фрукти, на 0,4-0,2% зросли ціни на безалкогольні напої, м’ясо птиці, свинину, рибу та продукти з риби, маргарин.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,7%, в т.ч. тютюнові вироби – на 0,8%, алкогольні напої – на 0,7%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,1% в основному обумовлено сезонним зменшенням плати за гарячу воду, опалення на 0,4%. Разом з цим послуги водопостачання і водовідведення подорожчали на 0,2% і 0,1% відповідно.

Підвищення цін у сфері охорони здоров’я склало 0,4%. При цьому найбільше (на 0,5%) подорожчала фармацевтична продукція.

Ціни на транспорт в цілому підвищилися на 0,4%, що в першу чергу викликано подорожчанням палива та мастил на 0,8% і перевезень пасажирським автодорожнім транспортом на 0,4%. Крім того, вартість перевезень залізничним транспортом знизилася на 1,2%.

Разом з цим на 0,7-0,2% знизилися ціни на аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації, побутову техніку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.