Новини світу. 1 червня. Компанії Coca-Cola і McDonald’s піддали різкій критиці рішення мера Нью-Йорка Майкла Блумберга про введення заборони на продаж солодких газованих напоїв у великих ємностях.

Газовані напої викликають ожиріння

За словами їхніх представників, нові правила не є ефективним способом боротьби з ожирінням і, крім того, обмежують свободу вибору покупців.

Жителі Нью-Йорка заслуговують більшого. Вони самі в змозі приймати рішення про те, які напої їм купувати”, – йдеться в заяві Coca-Cola, яка є найбільшим в світі виробником безалкогольних напоїв.

Компанія відзначає, що на пляшках і банках з її продукцією і так вже є інформація про кількість в напої калорій.

Представники McDonald’s – найбільшої в світі мережі ресторанів швидкого харчування – також заявили, що “проблеми в галузі охорони здоров’я не можна ефективно вирішувати за допомогою настільки вузького і помилкового заборони”.

Різкій критиці піддала пропозицію мера і Асоціація продавців напоїв Нью-Йорка. За їхніми словами, влада має шукати інші способи боротьби з ожирінням, які будуть дійсно ефективними, і припинити чинити тиск на виробників і продавців безалкогольних напоїв.

На думку Блумберга, надмірне вживання газованої води є однією з основних причин того, що в Нью-Йорку більше половини дорослих людей і близько 40 проц школярів страждають від ожиріння або надлишкової ваги.

Як зазначив мер міста, більше 30 % жителів мегаполісу випивають принаймні один солодкий напій щодня. Новий заборона буде поширюватися на ресторани, кінотеатри, спортивні арени і навіть вуличні ларьки. Буде заборонено продаж напоїв у ємностях, розмір яких перевищує 16 рідких унцій (0,47 літра).

Як очікується, штраф за порушення цих норм складе 200 доларів. Між тим, під заборону не потраплять дієтичні газовані напої, а також фруктові соки, молочні і алкогольні напої.

На магазини та супермаркети правило поширюватися не буде. Пропозиція Блумберга надійде на розгляд Управління охорони здоров’я Нью-Йорка 12 червня.

Якщо нові правила вступлять в силу – а це може статися вже в березні 2013 року – Нью-Йорк стане першим містом США, де буде введено подібне обмеження. Тим часом, прихильники ініціативи розраховують, що вона швидко пошириться по всій країні.

Блумберг вже давно заробив репутацію борця за здоровий спосіб життя. Серед його ініціатив, зокрема, заборона на куріння у всіх громадських місцях – не тільки в кафе і ресторанах, але і в міських парках, на пляжах. Крім того, він змусив ресторани в обов’язковому порядку вказувати у меню кількість калорій у стравах і заборонив їм використовувати в приготуванні їжі трансгенні жири.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.