Новини світу. 6 червня. Мер Ніцци Крістіан Естрозі заборонив святкування галасливих весіль, пише The Daily Telegraph.

"Тихо! Йде весілля"

На думку чиновника, шум, свист, велике скупчення народу, паради і розмахування “прапорами, особливо іноземними” порушує громадський порядок.

Заборона набула чинності 1 червня. Незабаром після його прийняття опозиціонери-соціалісти (сам Естрозі – член партії “Союз за народний рух” екс-президента Ніколя Саркозі) оголосили, що новий закон – завуальований наступ на права мусульманського населення Франції.

Соціалісти і правозахисники зазначили, що як правило, “свистом і улюлюканням” у Франції супроводжуються саме традиційні ісламські весілля.

У зв’язку з цим Крістіана Естрозі звинуватили в тому, що напередодні виборів до міського парламенту мер фактично провів антиімміграційний закон. Видання зазначає, що населення Ніцци традиційно розділяє праві погляди, значною підтримкою в місті користується націоналістичний “Національний фронт”.

2 червня опозиціонери провели біля будівлі ратуші в Ніцці акцію протесту під гаслом “Тихо! Йде весілля”. Присутні, на чолі з “женихом” і “нареченою”, під час демонстрації не вимовили ні слова. Мер на це заявив, що мета його закону полягала не в тому, щоб заборонити людям висловлювати радість, а в тому, щоб “нагадати їм про елементарні норми пристойності”.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.