Новини здоров’я. 5 червня. Британські вчені провели вдалий експеримент з відновлення зору за допомогою трансплантації світлочутливих фоторецепторних клітин на сітківку очей гризунів.

Британські вчені вчаться повертати втрачений зір

Вчені з Лондонського університетського коледжу офтальмології ввели клітини молодих здорових гризунів безпосередньо в сітківку дорослих тварин, які страждають порушеннями зору.

Після 4-6 тижнів кілька пересаджених клітин утворили специфічні сполуки, необхідні для передачі візуальної інформації в мозок.

Дослідники протестували зір гризунів з пересадженими клітинами в погано освітленому лабіринті, заповненим водою. Гризунам необхідно було знайти приховані платформи, щоб забратися на них і вибратися з води. Миші з пересадженими клітинами впоралися із завданням ідеально, на відміну від гризунів з порушеннями зору, які знайшли платформи випадково після довгої розвідки лабіринту.

“Даний експеримент доводить, що пересаджені клітини успішно інтегрувалися з існуючими клітинами сітківки, і зір гризунів дійсно стало краще, – пояснює професор Робін Алі (Robin Ali), з Інституту офтальмології, який керував дослідженнями.

Вчені сподіваються незабаром повторити успішний досвід з фоторецепторами, отриманими зі стовбурових клітин, що в підсумку буде вирішенням проблем для мільйонів людей, які страждають порушеннями зору.

За матеріалами Здоровье info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.