Новини культури. 24 червня. Міжнародний фестиваль живої історії “Європа. Наполеон I в Каунасі. 1812”, присвячений 200-річчю початку війни 1812 року, який тривав три дні, завершився у другому за величиною місті Литви.

Історичний фестиваль, присвячений війні 1812 року, пройшов у Литві

З п’ятниці по неділю в старому місті Каунаса і на алеї Лайсвес зусиллями реконструкторів воєнної історії була відтворена атмосфера XIX століття. У парку Сантакос у місця злиття річок Неріс і Німан були розбиті близько 400 наметів любителів історичної реконструкції, що імітують табори російської та французької армій часів Вітчизняної війни 1812 року, по основним вулицями міста ходили військові у формі того часу, а також дами і кавалери у костюмах тієї епохи.

На алеї Лайсвес тим часом проходив ярмарок народного мистецтва у супроводі виступів різних аматорських колективів, можна було покататися на кареті або взяти участь в досягненні рекорду по складанню з паперу на швидкість треуголки Наполеона.

Основні події відбувалися в суботу 23 червня. Піхотинці і кавалеристи в старовинних мундирах після багатогодинної ранкового тренування, за якої також могли спостерігати глядачі, пройшли парадом вулицями Каунаса в бік острова на річці Німан, де і була відтворена переправа армії Наполеона через річку на спеціально підготовленому понтонно поромі.

Через годину російська і французька “армії” воювали в інсценуванні битви при Дялтуве, що закінчилася перемогою французів.

Події того часу були відновлені любителями військової історії та історичної реконструкції з Росії, України, Польщі, Білорусії, Латвії, Чехії та Литви.

У битві на острові брали участь 42 вершника, було використано 25 бутафорських знарядь. Всього на постріли з рушниць і гармат за три дні історичного фестивалю було витрачено близько 200 кілограм чорного пороху.

Увечері після “битви” двох “армій” жителі Каунаса та гості міста відсвяткували свято Йонінес (день Івана Купала) з традиційними багаттями, звичаями, танцями і піснями, після яких пішли виступи популярних литовських артистів, вогняне та піротехнічне шоу.

День після битви почався ранковою зарядкою в дусі традицій початку XIX в таборі реконструкторів історії. Потім “солдати” прокрокували в напрямку базиліки Кафедрального собору Каунаса, де пройшла священна служба.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.