Новини України. 24 червня. За три роки в Криму планується збільшення площі під молодими виноградниками з 1,5 до 2,5 тис. га.

У Криму планують збільшити площі під молодими виноградниками

За словами заступника міністра аграрної політики і продовольства АРК Миколи Полюшкіна, останнім часом обсяги технічного сорти винограду для переробки становили 110 тис. тонн. При цьому цього року через сильні морози було пошкоджено 65-70% виноградників, а очікуваний недобір валової продукції може скласти 30-35 тис. тонн винограду.

«Серйозно постраждали виноградники не тільки в континентальній частині Криму, але в передгірській, степовий частинах. Що стосується Південного берега, району Судака і Феодосії, там практично проблем з пошкодженням винограду немає», – пояснив заступник міністра.

Нагадаємо, в Криму розроблено проект Програми розвитку виноградарства та виноробства до 2025 року. Програма розрахована на два етапи. Перший етап (до 2020 року) передбачає інтенсивну реконструкцію та перезакладення існуючих насаджень, другий (до 2025 року) – вдосконалення створеного виробничого потенціалу і розвиток галузі на якісно новому рівні.

Відповідно до програми передбачається, що до 2025 року обсяг виробництва продукції виноградарства зросте більш ніж в 3,5 рази в порівнянні з поточним роком, а у виноробстві – в 3 рази в порівнянні з 2010 роком. Це створить можливості для збільшення експорту марочних вин і коньяків.

У кінці лютого 2012 року в Криму стояли сильні морози і дув шквальний вітер: в ряді регіонів температура повітря знижувалася до 20 градусів морозу, а вітер досягав 30 метрів в секунду, що завдало шкоди агропромисловому комплексу АРК.

За матеріалами Новости Крыма

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.