Новини світу. 16 червня. Китай здійснив пуск пілотованого космічного корабля “Шеньчжоу-9”, до складу екіпажу вперше включена жінка-космонавт.

Космос
Перша китайська жінка полетіла в космос

Старт “Шеньчжоу-9” було дозволено в 18.37 за місцевим часом (14.37 мск) з космодрому “Цзюцюань” за допомогою ракетоносія Changzheng-2F. Через 585 секунд, як і планувалося, після старту космічний корабель відокремився від ракетоносія і вийшов на задану орбіту.

На старті космічного корабля був присутній Член Держради КНР У Банго.

Першою в Китаї жінкою-космонавтом стала 33-річна майор китайських ВПС Лю Ян.

Крім неї на борту знаходяться вже літав в космос Цзин Хайпен – командир корабля, і Лю Ван, відповідальний за стиковку “Шеньчжоу” з перебувають на орбіті орбітальним модулем “Тяньгун-1”.

Головним завданням даної космічної місії є відпрацювання ручний і автоматичної стиковки з модулем “Тяньгун-1”, що вже знаходяться на орбіті.

Після стикування китайські космонавти проведуть на орбітальному модулі кілька ночей, а також проводитимуть наукові експерименти. На орбіті космонавти проведуть понад 10 днів.

Перша китайська космонавтка Лю Ян народилася в жовтні 1978 року народження, член Комуністичної партії Китаю з травня 2001 року. Закінчила училище ВПС в місті Чанчунь на північному сході КНР. Служила в ВВС, має 1680 годин нальоту без пригод. З травня 2010 року – член загону льотчиків-космонавтів.

Програма Китаю з освоєння космосу стартувала 8 жовтня 1956 року, коли в КНР була створюється п’ята академія Міноборони, що займалася ракетними розробками. У 1964 році Китай відправив у космос ракету з двома мишами на борту. У квітні 1970 року КНР вивела на орбіту перший штучний супутник землі “Дунфанхун-1” (“Червоніє Схід-1”).

П’ятнадцятого жовтня 2003 року перший китайський космонавт Ян Лівей здійснив політ на пілотованому космічному апараті “Шеньчжоу-5”.

У 2005 році Фей Цзюньлун і Не Хайшен здійснили рекордний для Китаю п’ятиденний політ на навколоземній орбіті на кораблі “Шеньчжоу-6”. Запуск третього пілотованого корабля, а також перший вихід китайського космонавта у відкритий космос відбулися в кінці вересня 2008 року.

КНР планує до 2020 року побудувати на орбіті власну космічну станцію і створити космічну лабораторію.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.