Новини України. 29 червня. Унікальні залишки трипільської культури виявили археологи в Чернівецькій області.

археологи
Знайдені найдавніші перуанські храми

У селі Ожеве поблизу Новодністровська науковці знайшли місце стародавнього поселення, якому майже шість тисяч років. Часу на його дослідження у археологів обмаль. Восени місце унікальних знахідок затоплять забудовники Дністровської ГАЕС.

Археологи в селі Ожеве працюють в авральному режимі. Хочуть встигнути дослідити якомога більшу територію поселення Трипільської культури, вік якого сягає 6 тисяч років.

Розкопки почалися у 2009 році, після того, як місцеві жителі знайшли на острові кістяні знаряддя праці та наконечники стріл і списів. Сьогодні археологи проводять роботи на двох тисячах квадратних метрів. Проте, вони припускають, що насправді треба дослідити вдвічі більшу ділянку, на що може знадобитися до п’яти років. Утім, уже у жовтні острів піде під воду, бо він заважає будівництву Дністровської ГАЕС.

Тиждень тому на Ожевський острів завітали й американські археологи. Тут вони – уперше в історії вивчення трипільської культури – провели 3D фіксацію пам’яток, щоб вивчати знахідки навіть після затоплення острова.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.