Новини технології. 20 червня. На початку вересня 2012 р. в Боснії і Герцеговині з’явиться перша платна платформа безпосереднього мовлення.

Космос
Боснія і Герцеговина запускає першу супутникову комерційну платформу безпосереднього мовлення

Нова платформа, яка отримала назву Team Sat, розміститься на супутнику Eutelsat 16A 16 гр. E і транслюватиме 7 боснійських каналів, 2 телеканалу Сербії і канал Al Jazeera Balkan боснійською мовою.

Кодування буде здійснюватися в системі умовного доступу Viaccess. Французький оператор – власник супутника – Eutelsat SA вже підтвердив укладення договору з першою боснійської платформою про оренду трансподерной потужності.

Сателіт Eutelsat 16 гр. E, незважаючи на те, що належить французам, має неофіційне прізвисько «балканського супутника», так як його використовують для організації внутрішнього мовлення практично всіх балканських країн. На цьому супутнику присутні як відкриті канали громадських мовників, так і кодовані платформи.

Боснія і Герцеговина до сих пір не мала комерційної платформи на Eutelsat 16 гр.

Необхідно враховувати, що країна є багато в чому квазі-державою, розділеною на кілька напівнезалежних кантонів (мусульман, хорватів і сербів), і центральне мовлення тут досить слабо розвинене.

Точніше, національне мовлення, яке ведеться з Сараєво, контролюють боснійські мусульмани. Крім того, Боснія – єдина в Старій Європі держава, основним населенням якої є мусульмани. З цим пов’язаний величезний інтерес мусульманських країн до мовлення на цей регіон.

За матеріалами Сnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.