Новини політики. 21 червня. Туреччина готується скасувати ряд санкцій, прийнятих раніше Анкарою проти Франції через обговорення парламентом країни законопроекту про кримінальне переслідування за заперечення “геноциду вірмен”.

Туреччина скасовує санкції проти Франції

Відносини Туреччини та Франції переходять на новий етап. На майбутній двосторонній зустрічі сторони обговорять скасування санкцій Анкари проти Парижа”, – заявив міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давудоглу.

За його словами, візит глави МЗС Туреччини до Франції заплановано на 5 липня.

Міністр також зазначив, що деякі особи намагалися зіпсувати відносини Туреччини і Франції, проте цей “невдалий період” пройшов і відносини двох країн будуть розвиватися далі.

Відносини Туреччини та Франції зіпсувалися після рішення сенату Франції прийняти законопроект, що передбачає кримінальне покарання за заперечення “геноциду вірмен”.

Конституційний суд країни потім виніс рішення, що зводять нанівець цей закон.
Вірмени та вірменське лобі стверджують, що попередниця Турецької Республіки – Османська імперія – в 1915 році здійснила “геноцид” вірмен, що проживали в Анатолії, і домоглися визнання цих подій геноцидом парламентами низки країн.

За матеріалами trend

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.