Новини України. 8 червня. Використання лісових ресурсів, таких як гриби, ягоди, і навіть кора дерев, тепер стане платним. Поки – лише в Хмельницькій області.

Гриби
За гриби, ягоди та березовий сік з лісу доведеться платити

Депутати місцевої облради пояснюють своє рішення прагненням забезпечити раціональне використання ресурсів лісу.

За гриби, ягоди, кору, березовий сік, зібрані в лісах Хмельницької області, тепер потрібно платити.

Відповідне рішення (№ 28-11/2012 “Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення”) депутати місцевої облради прийняли 17 травня.

Заступник голови ради Василь Осадчий уточнив з посиланням на пояснювальну записку до документа, що “метою і завданням прийняття цього рішення є посилення контролю в галузі охорони, збереження, раціонального, не виснажливого використання всіх видів лісових ресурсів місцевого значення , забезпечення відтворення відновлювальних властивостей лісу та наповнення місцевих бюджетів “.

Відзначимо, що вартість різних дарів лісу істотно відрізняється.

Так, кілограм сіна коштує 0,01 грн, деревна зелень – 2 коп., лісовий пень обійдеться в 6 коп. Ставки на гриби також різняться – кілограм білих обійдеться в 55 коп., лисичок – 50 коп.

Березовий сік коштує 10 коп. / кг.

Також платним тепер стане і випас сільгосптварин на території лісу. Розцінки встановлені на весь сезон за одну тварину: ВРХ -20 грн, молодняк ВРХ – 15 грн.

Як вказали в облраді, контроль за виконанням цього рішення покладено на Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

У документі обумовлено, що збір ягід, грибів, горіхів і ін дарів лісу для власного споживання не обкладається податком. Мова йде про продукти, призначених на продаж. Однак як розмежувати одні й інші, не дуже зрозуміло.

За матеріалами Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.