Новини політики. 27 червня. Справедливо, чи ні Юлію Тимошенко позбавили волі на 7 років, так і не вирішив Вищий спецсуд із розгляду цивільних та кримінальних справ.

У рішенні суду захист вбачає навмисне затягування справи, – Власенко

Прокурори у газовій справі, як і їхні колеги у справі ЄЕСУ, зажадали судмедекспертизи. На клопотання державного звинувачення Феміда відклала процес до 12-го липня.

Соратники Тимошенко, які і раніше прогнозували такий розвиток подій, упевнені – влада навмисне затягує час. Адже поки екс-прем`єр не пройде всі українські суди, вона не зможе звернутися до Європейського.

У захисту відчуття де-жа-вю: як колись у Печерському, у цій же залі тісно і спекотно. Міжнародні спостерігачі в перервах між нотатками втамовують спрагу. Перше клопотання від прокурорів. Пояснюють: розглядати справу необхідно в присутності Тимошенко, щоб повністю забезпечити її права. І законною підставою відсутності підсудної може стати висновок медиків.

Адвокати пояснюють, присутність Тимошенко під час слухання касаційної справи є необов’язковою. До того ж, вона сама відмовилася від участі в засіданні.

Олександр Плахотнюк, адвокат Юлії Тимошенко, зазначає: “Є чітка заява – дві заяви вже її, про те, що вона просить розглядати і проводити касаційне слухання у її відсутності. І вона сама реалізує свої права. Не може прокуратура дбати. Не може прокуратура займатися захистом її прав, коли вона цього не бажає. Між тим судді іншої думки”.

Колегія суддів приходить до висновку, що суду необхідно отримати докази дійсного стану здоров’я Тимошенко. Колегія суддів ухвалила: відкласти розгляд кримінальної справи щодо Тимошенко на 10 годину 12 липня. Захист розводить руками. У рішенні суду вбачає навмисне затягування справи.

Сергій Власенко розповів: “Потім вони ще раз перенесуть за якимись надуманими підставами і не будуть розглядати справу як мінімум до рішення Європейського суду з прав людини”.

Оксана Дрогобицька відзначила: “Ми жодним чином не затягуємо процес. Ми просто намагаємося дотриматись того процесу і не порушувати ті норми, в яких нас обвинувачує захист”.

Усне слухання скарги Тимошенко в Європейському суді призначено на кінець серпня. Щоб європейська феміда остаточно взялася за розгляд газової справи – українські суди мають поставити свої крапки. В усіх інстанціях.

За матеріалами 5 канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.