Новини України. 24 червня. Уже в понеділок Кабмін повинен отримати від відомства Дмитра Табачника остаточну версію багатостраждального закону про вищу освіту.

Закон про вищу освіту можуть ухвалити вже в липні

У Раді його не можуть прийняти вже два роки, повідомляє газета Сегодня.

Новий текст – це компромісний варіант, над яким працювала кілька місяців група експертів на чолі з ректором НТУ КПІ та екс-міністром освіти Михайлом Згуровським. Вони переробили проект, який спочатку був написаний в Міністерстві освіти.

«Є завдання Кабміну подати проект. Як тільки його підпише міністр – відразу подамо. А він повернеться з відрядження 25 червня», – сказав директор департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко.

«Закон про виші», як його називають у кулуарах, навряд чи встигнуть прийняти в першому читанні в липні.

«Проект закону обов’язково повинен бути розглянутий у нашому профільному комітеті. А у нас до відпустки залишилося всього одне засідання. Ймовірність того, що ми розглянемо його за одне засідання, невелика. Цим законом найближчі років 10 буде визначатися стратегія розвитку освіти, і без детального аналізу ми його не приймемо. Упевнений, що до цього закону буде багато поправок у другому читанні. Поспішати не можна, адже він визначить майбутнє нашої країни», – розповів глава комітету ВРУ з питань освіти Максим Луцький.

Законопроект передбачає зміну освітньо-кваліфікаційних рівнів, які будуть такими: кваліфікований працівник, молодший спеціаліст, бакалавр, магістр, доктор філософії і доктор наук. Злегка змінять і наукові звання – за аналогією із західними вузами. Замість наукового співробітника буде дослідник, а замість кандидата наук – доктор філософії. Присвоєння вчених ступенів контролюватиме окреме відомство. Це буде новий незалежний орган – Національне агентство з якості вищої освіти, безпосередньо підпорядковане Кабміну. І, що більш важливо, воно ж буде відати ліцензіями для вузів. Таким чином буде підвищена незалежність ректорів від міністерства.

Також вузам дадуть фінансову автономію: їм розширять права по розпорядженню грошима, отриманими за надання платних послуг. Зараз існує ряд обмежень. А студентам законопроект пропонує підвищити стипендію до прожмінімума, який з 1 липня складе 1044 грн.

Зараз студенти отримують в середньому 740 грн, а підвищена стипендія – 780 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.