Новини України. 29 червня. Жителі великих міст масово відмовляються від стаціонарних телефонів.

Українці масово відмовляються від стаціонарних телефонів

За непотрібністю і через дорожнечу, повідомляє газета Сегодня.

Якщо так буде тривати й далі, стаціонарний апарат може спіткати доля проводового радіо, яке навіть у селах зараз слухають дуже рідко.

Збільшення абонентської плати за телефонний зв’язок буде проведено в два етапи. З першого липня – на 10 відсотків. Для городян у середньому це дві з половиною гривні. Для жителів сіл – півтори. Другий етап – з 1 листопада – на таку ж суму.

“Незважаючи на незначне підвищення в 2011 тарифів на послуги місцевого телефонного зв’язку, вони залишаються збитковими для операторів телекомунікацій, оскільки в результаті інфляційних процесів собівартість цих послуг збільшується”, – пояснила Тетяна Ієвлева, заступник директора департаменту економічного аналізу НКРЗ.

Аналітики ринку відзначають: проблема не в низькій абонплаті, а у високій собівартості, половину якої складає зарплата працівників компаній-операторів.

“У мене виникає питання як у споживача, чи повинен я кожен місяць платити 15 гривень на утримання людей, які мені надають не кращого рівня послуги”, – міркує Олександр Паращій, директор департаменту інвестиційної компанії. Жителі мегаполісів стаціонарні апарати просто відключають, через що оператори щорічно втрачають 4 відсотки абонентської бази.

“Два роки вже без стаціонарного телефону. Переваги мобільного в тому, що є зв’язок з близькими, а стаціонарний не має такої можливості”, – розповідає українець, який відмовився від послуг стаціонарного зв’язку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.