Новини світу. 13 червня. Експорт іранської нафти впав приблизно на 40 % з початку року, після того як Захід прийняв рішення про введення проти Ірану жорстких санкцій, які й зачіпають життєво важливу для країни нафтову промисловість.

Експорт нафти скоротився до 1,5 мільйона барелів на добу в квітні-травні 2012 року

Агентство, яке представляє інтереси великих країн-споживачів, опублікувало попередні дані, згідно з якими нафтовий експорт, який є основою економіки Ірану, скоротився до 1,5 мільйона барелів на добу в квітні-травні 2012 року з 2,5 млн. в кінці 2011 року.

“У найближчі місяці Ірану, можливо, доведеться зупинити виробництво, якщо експортні ринки будуть все ще обмежені, а сховища при цьому будуть заповнені”, – йдеться в щомісячному звіті МЕА.

Тегеран заперечує наявність серйозних проблем з продажем нафти, незважаючи на відмови його великих клієнтів, у тому числі Китаю, від дешевої сировини під тиском Вашингтона.

Уряд США, метою якого є максимально скоротити нафтові доходи Ірану та примусити його припинити ядерні розробки, заявив, що Індія, Південна Корея, Японія і Туреччина також значно скоротили імпорт нафти з Ірану.

У січні Євросоюз оголосив про відмову від закупівель нафти в Ірану. Ембарго набере чинності з 1 липня. Раніше санкції проти нафтового і фінансового секторів Ірану ввели США. Країни Заходу тим самим намагаються змусити Тегеран припинити ядерні розробки, які, на їхню думку, спрямовані на створення атомної бомби.

США і ряд інших країн Заходу підозрюють Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його атомна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.

Ряд держав і міжнародних організацій, у тому числі ООН, взяли відносно Ірану санкційні резолюції, що вимагають від країни забезпечити повну прозорість ядерної програми і довести її виключно мирну спрямованість.

За матеріалами Trend

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.