Новини світу. 28 червня. Сполучені Штати Америки розробили нову нафтову стратегію, яка через кілька років може боляче вдарити по Росії.

Вашингтон розробив довгострокову стратегію зниження цін на «чорне золото»

Вашингтон розраховує удвічі скоротити поставки нафти з Близького Сходу до 2020 року, а ще через 15 років і зовсім відмовитися від них. Це стане можливим завдяки застосуванню нових технологій – буріння на шельфі і видобутку сировини з сланцевих порід і нафтоносних пісків. У виграші буде Китай, а в програші – Росія, вважають експерти.

Згідно з прогнозом уряду США, країна уріже поставки з Близького Сходу, Африки та Європи з більш ніж 4 млн барелів до 2,5 млн барелів на день уже в 2020 році. При цьому імпорт з країн – членів ОПЕК впаде з нинішніх 1,6 млн барелів до 860 тис барелів на день. Більше того, до 2035 року поставки нафти з Близького Сходу і зовсім можуть практично припинитися.

«США поступово знижують свою залежність від Близького Сходу. До недавнього часу це робилося за допомогою зниження споживання нафти в цілому та збільшення поставок «чорного золота» з Латинської Америки та Західної Африки, де у американських компаній хороші позиції. Однак родовища шельфової нафти і нафтоносні піски Канади роблять можливим для США стати незалежними від імпорту до 2020 року, – підтвердив економіст Оксфордського інституту енергетичних досліджень Уіллі Ульсен. – Тим не менш США, швидше за все, збережуть імпорт, але в основному із Західної Африки, нафта якої найбільшою мірою підходить для їх переробних заводів».

Вашингтон підкреслює, що, незважаючи на скорочення поставок нафти, Близький Схід як і раніше буде перебувати в центрі зовнішньої політики країни, так як саме цей регіон багато в чому визначає світові ціни на «чорне золото».

«Ми зацікавлені в тому, щоб ринки залишалися стабільними», – сказав представник енергетичного підрозділу Держдепартаменту США Карлос Паскуаль.

Зараз ціна нафти на внутрішньому ринку США складає 83 доларів, але вже в 2013 році може опуститися до 65 доларів.

За матеріалами NR2.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.