Новини світу. 14 червня. Міжнародні спостерігачі прибули до західно-сірійського міста Аль-Хафф, яке останнім часом стало ареною запеклого протистояння між армією та збройними силами опозиції.

Сирія - танки
Спостерігачі ООН покликані стежити за дотриманням перемир'я у Сирії

“Наші спостерігачі увійшли до Аль-Хафф“, – повідомила представник місії спостерігачів Саусан Гошех.

Опозиційна сирійська національна рада (СНС) ще 6 червня закликала міжнародних спостерігачів, що знаходяться в Сирії, негайно перевірити відомості про те, що урядові війська оточили Аль-Хафф і ведуть бої з повстанцями з “Сирійської вільної армії”, яким раніше вдалося захопити штаб-квартиру місцевих сил безпеки і ряд інших держустанов.

Спецпосланець ООН і Ліги арабських держав (ЛАГ) Сирії Кофі Аннан в понеділок зажадав, щоб міжнародним спостерігачам негайно дозволили приїхати в Аль-Хафф для ознайомлення з гуманітарною ситуацією в цьому місті.

На наступний день спостерігачі ООН намагалися відвідати Аль-Хафф, але змушені були повернутися після того, як місцеві жителі стали кидати камені і металеву арматуру в їх автомобілі.

У ніч на середу бойовики так званої “Сирійської вільної армії” (ССА), що вважається збройним крилом опозиції, заявили, що покидають Аль-Хафф під натиском урядових військ.

Сирійське державне телебачення в середу повідомило, що армія та служби безпеки “відновили мир і спокій в Аль-Хаффі, яка була очищена від терористичних угруповань“.

Нагадаємо, у Сирії більше року не припиняються антиурядові протести, які переросли в збройну боротьбу опозиції з формуваннями силових структур країни. Повідомлення про нові збройні інциденти і жертви надходять регулярно, незважаючи на те, що з середини квітня, відповідно до плану спецпредставника ООН Кофі Аннана, в країні оголошено перемир’я, за дотриманням якого покликані стежити спостерігачі ООН.

За даними ООН, загальне число жертв конфлікту в Сирії перевищило 12 000 осіб, близько 230 000 стали біженцями, близько мільйона людей потребують гуманітарної допомоги.

Сирійські власті заявляють, що в зіткненнях з озброєною опозицією загинули більше 2,5 тисячі військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів Сирії, проти яких діють добре озброєні бойовики, а число жертв серед мирного населення перевищило 3,2 тисячі осіб.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.