Новини світу. 16 червня. Голова місії спостерігачів ООН в Сирії генерал Роберт Муд заявив у суботу про призупинення роботи місії в зв’язку з ескалацією насильства в країні.

Спостерігачі ООН припинили свою місію в Сирії

Як йдеться в заяві, призупинення роботи спостерігачів є останнім знаком того, що план спецпредставника ООН Кофі Аннана по мирному врегулюванню конфлікту не працює, оскільки представники як урядових військ, так і збройної опозиції ігнорують перемир’я.

“Спостерігачі не будуть проводити планове патрулювання і залишаться на місцях своєї дислокації до наступних розпоряджень”, – зазначив Муд.

Він також зазначив, що продовження роботи місії несе занадто великий ризик для самих спостерігачів.

У Сирії більше року не припиняються антиурядові протести, які переросли в збройну боротьбу опозиції з формуваннями силових структур країни.

Повідомлення про нові збройні інциденти і жертви надходять регулярно, незважаючи на те, що з середини квітня, відповідно до плану спецпредставника ООН Кофі Аннана, в країні оголошено перемир’я, за дотриманням якого покликані стежити спостерігачі ООН.

За даними ООН, загальне число жертв конфлікту в Сирії перевищило 12 000 осіб, близько 230 000 стали біженцями, близько мільйона людей потребують гуманітарної допомоги.

Сирійські власті заявляють, що в зіткненнях з озброєною опозицією загинули більше 2,5 тисячі військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів Сирії, проти яких діють добре озброєні бойовики, а число жертв серед мирного населення перевищила 3,2 тисячі осіб.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.