Новини світу. 7 червня. Спікер російської Держдуми Сергій Наришкін в середу привітав прийняття в Україні у першому читанні законопроекту про зміцнення статусу російської мови.

Росія похвалила Україну за прийняття закону про мови

Він зазначив, що російська мова допоможе зберегти інтеграційні процеси на пострадянському просторі.

«Російська мова є мовою міжнаціонального спілкування, і вона допоможе зберегти інтеграційні процеси на пострадянському просторі, а також у євразійському напрямі», – говорить Наришкін, який нагадав депутатам, що День російської мови рік тому був заснований указом голови держави.

Наришкін також прокоментував вчорашнє обговорення Верховною Радою та прийняття в першому читанні законопроекту, який надає російській мові в Україні статус регіональної.

«Напередодні Верховна Рада приступила до конструктивного обговорення державної мовної політики замість жорстких і навіть кулачних баталій, які раніше тут спостерігалися в цьому відношенні», – сказав Наришкін.

Він зазначив, що прийнятий в першому читанні законопроект дозволить російській мові в 13-і з 27-и регіонів України набути офіційного статусу регіональної мови.

«Це дасть новий імпульс розвитку російсько-українських відносин і буде сприяти більш швидким інтеграційним процесам», – підкреслив Наришкін.

Нагадаємо, у вівторок Верховна рада України в першому читанні прийняла законопроект про основи мовної політики, який, по суті, посилює статус російської та інших регіональних мов.

Спроби розглянути закон українські парламентарі робили вже кілька разів. У результаті останнє засідання, до порядку якого було внесено розгляд документа, закінчилося масовою бійкою народних обранців.

На цей раз депутати від Партії регіонів завчасно заблокували трибуну Ради, що і дозволило їм уникнути нового зриву голосування.

Раніше лідер фракції Партії регіонів у парламенті України Олександр Єфремов розповів, що законопроект зберігає за українською мовою статус єдиної державної, але при цьому розширює сферу використання мов національних меншин.

У разі його остаточного ухвалення російська мова стане регіональною там, де вона є рідною мінімум для 10% населення, а це 13 з 27 адміністративно-територіальних одиниць України, в тому числі Київ та Севастополь.

За матеріалами Взгляд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.