Новини світу. 22 червня. В останній день процесу у справі Андерса Брейвіка на суді виступили представники захисту.

Родичі жертв відмовилися слухати останнє слово Брейвіка

Адвокат терориста Гейр Ліппестад попросив суддів визнати його клієнта осудним: за словами юриста, визнання Брейвіка божевільним було б порушенням його права нести відповідальність за свої діяння.

Сторона звинувачення напередодні клопотала про визнання «норвезького стрілка» психічнохворим і таким, що підлягає примусовому психіатричному лікуванню.

Своє рішення суд повинен прийняти на підставі двох суперечливих висновків психіатрів. Укладачі першого з них визнали, що терорист страждає параноїдальною шизофренією, автори ж другого дослідження вважають, що Андерс Брейвік психічно здоровий.

Родичі жертв подвійного теракту відмовилися залишатися в залі судових засідань під час виступу обвинуваченого з останнім словом, назвавши свої дії «демонстрацією відрази» до терориста.

«Сидіти на протязі десяти тижнів в одному приміщенні з людиною, які вбила твою дитину, – справжнісіньке пекло», – заявив один з родичів потерпілих.

Перед тим, як оголосити про закінчення процесу, суддя Венч Елізабет Арнтзен повідомила, що вирок у справі Брейвіка буде оголошено 24 серпня.

Жертвами вибуху в Осло і масового вбивства на острові Утой 22 липня минулого року стали 77 осіб. Брейвік зізнався у скоєному, але не визнав своєї провини, заявивши, що боровся «проти мультикультуралізму та ісламізації Європи».

За матеріалами Радио Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.