Новини світу. 4 червня. На саміті Росія-Євросоюз під Санкт-Петербургом обговорили розвиток торговельно-економічних відносин після вступу Росії в СОТ та усунення візових бар’єрів.

Це перший діалог по лінії Росія-ЄС з моменту інавгурації Путіна

Президент Володимир Путін провів переговори з головою Ради Європи Херманом ван Ромпеєм і головою Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу.

Організатори саміту готувалися до найгіршого. Втім, дощ, якого в підсумку не трапилося, міг зірвати лише фотографування на мальовничій верхній терасі Костянтинівського палацу в Стрельні, але, звичайно, не саму зустріч. Тим більше що це перший діалог на вищому рівні по лінії Росія-ЄС з моменту інавгурації Володимира Путіна, і змін у внутрішньополітичній реальності.

“Ми всі зацікавлені у спрощенні візового режиму з Росією, тому що в країни Євросоюзу приїжджає дуже багато російських туристів. А нам – чим більше туристів, тим краще. Зараз все залежить від політичної волі країн ЄС і від технічних деталей. Думаю, що ми досягнемо прогресу в найближчому майбутньому “, – поділився своїм баченням ситуації з візами глава Єврокомісії.

Втім, жодних термінів Баррозу так і не назвав.

Тільки візовими питаннями саміт, звичайно, не обмежувався. Обговорювали Сирію, Іран, КНДР – недарма відповідає за всю зовнішню політику ЄС Кетрін Ештон привезла з собою стос паперів.

Але, мабуть, найбільше займалися економікою. Європа на межі нового боргового кризи, ціна на нафту падає. У зв’язку з чим Путіна запитали: чи не доведеться скорочувати російський бюджет?

“Ми в цьому році спочатку вважали дохідну частину бюджету з розрахунку 100 доларів за барель. Потім переглянули в напрямку підвищення – 115 за барель. Але все, що понад 100, ми направляємо в резервні фонди, – зазначив Володимир Путін. – Тобто, якщо нафта буде менше 115, просто у нас буде менше доходів у резервні фонди. От і все. А наступний рік ми взагалі планували спочатку з розрахунку, по-моєму, 94 – 97 доларів за барель. Тому, бюджет ще остаточно не прийнятий, ми будемо дивитися, як буде розвиватися світова європейська економіка, відповідним чином коригувати. У будь-якому випадку, ми тут не чекаємо якихось серйозних потрясінь і в стані оперативно реагувати на будь-який розвиток подій “.

Оптимістичні у висловлюваннях були і лідери ЄС щодо долі євро.

Проблеми єврозони будуть вирішені, а стан світової економіки така, що паралелі з кризою 2008 року недоречні, переконували журналістів європейці.

За матеріалами Вести.Ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.