Новини світу. 30 червня. Сьогодні на Вентспілський вулицях (Латвія), у скверах і парках знову з’являться учасниці мистецької акції “Парад корів”.

“Парад корів: Вентспілс – 2012” стартує сьогодні

Це в цілому 24 скульптури, які будуть розфарбовані художниками з Латвії, Литви, Естонії та Азербайджану, а також Вентспілськими дітьми, студентами Вентспілської вищої школи, спортсменами та іншими відомими жителями міста.

Відкриття “Параду корів: Вентспілс – 2012” відбудеться на променаді вулиці Остас в місті Вентспілс. Початок – о 12.00. У проекті беруть участь такі художники, як Гліб Пантелєєв, Олексій Наумов, Андріс Вітоліньш, Мікеліс Фішерс, Каспарс Знотіньш і багато інших, повідомляє Delfi.

На відкритті параду буде створена і “Народна корова”. Надати красивий вид скульптурі зможе кожен, хто за символічну плату придбає наклейки “Квіти” і наклеїть їх на корову. Відвідувачам заходу також нададуть можливість проголосувати за найкрасивіший, на їхню думку, твір мистецтва.

Присутніх на променаді вулиці Остас розважатимуть групи Labvēlīgais tips і Keksi, а завершиться перший день параду концертом групи The Straits (Великобританія), яка виступить в Саду Ренькя. Після концерту всі запрошуються на зелений бал, під час якого буде грати група Sweetwaterz і свою майстерність демонструватимуть DJ Japānis.

У день відкриття фестивалю мешканці та гості Вентспілса також зможуть відвідати Зелений базар на ринковій площі в Старому місті і бал молочних продуктів на вулиці Кулдігас. У Вентспілський Будинку ремесел притулок знайде Музей молочного господарства і строката корова. У Приморському музеї під відкритим небом можна буде оглянути справжніх синіх корів з Юркалне.

Парад корів – це найбільший і найуспішніший захід публічного мистецтва в усьому світі. “Парад корів” відбувся більш ніж в 75 містах світу, зокрема, в Нью-Йорку (в 2000 році), Лондоні (в 2002 році), Токіо (в 2003, 2006 і 2009 роках), Сан-Паулу (в 2005 і 2010 роках), Мехіко (в 2005 році), Буоно Сайрес (у 2006 році), Москві (у 2006 році), Парижі (у 2006 році), Римі (у 2010 році), Ріо-де-Жанейро (у 2011 році) . У Вентспілсі попередній “Парад корів” пройшов в 2002 році.

Цього року Парад корів також буде проходити в Північній Кароліні (США), Тулузі (Франція) і Північної Ірландії.

Власником ліцензії та бренду “Параду корів” є компанія CowParade Global Limited.

За матеріалами ej

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.