Новини економіки. 16 червня. 109 років тому, 16 червня 1903, “Пепсі-Колу” було офіційно зареєстровано як торговельну марку.

Сьогодні торгівельній марці "Пепсі-Кола" виповнюється 109 років

Назва була складена з найменувань інгредієнтів – пепсину (травний фермент) і горіха коли.

Незабаром Калеб Бредхем організував компанію “Пепсі-Кола Компані”.

У 1893 році молодий фармацевт Калеб Бредхем з Нью-Берна (штат Північна Кароліна) створив фармацевтичну суміш з газованої води, цукру, ванілі, рідкісних масел і горіхів коли.

Незабаром вона стала продаватися в аптеках як напій, що зміцнює організм і сприяє покращенню травлення.

У 1923 році через зростання цін на цукор під час Першої світової війни компанія збанкрутувала. У результаті на суді Бредхемові довелося розкрити секрет виготовлення сиропу і підтвердити істинність цієї інформації під присягою.

Через вісім років компанія збанкрутувала вдруге. Однак, під час депресії 1930-х років в США “Пепсі-Кола Компані” організувала успішну атаку ринкових позицій свого головного конкурента “Кока-Кола”.

Пепсі почали продавати в пляшках по 12 унцій за ціною 5 центів. У той час як пляшка “Кока-Коли” обсягом 6 унцій також коштувала 5 центів. “Кока-кола” не могла випустити напій в іншій пляшці, так як торгові автомати брали монети по 5 центів, а у “Кока-Коли” залишався запас в 1 млрд. 6-унциевих пляшок.

Під час Другої світової війни “Пепсі-Кола” обійшла популярні в той час напої “Royal Crown” і “Dr. Pepper “і стала напоєм № 2 після “Кока-Коли “.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.