Новини України. 1 червня. Нова редакція Митного кодексу набула чинності.

Від сьогодні на митниці діє новий закон

Документ був підписаний Президентом Віктором Януковичем і опублікований у квітні, але відповідно до перехідних положень набув чинності саме з 1 червня.

Цим законом Верховна Рада підвищила не оподатковувану максимальну сумарну вартість товарів, увезених у ручній поклажі або в супроводжуваному багажі один раз на 10 днів.

Якщо раніше ця сума становила 0,2 тис. євро, то тепер для аеропортів вона становить 1 тис. євро, а для інших пунктів пропуску – 500 євро (вага не має перевищувати 50 кг).

Кодекс передбачає спрощення митного оформлення товарів і супутніх процедур (зокрема, вимоги до фінустанов, які надають гарантії зі сплати мит), збільшення прозорості при визначенні митної вартості товарів (у тому числі визначення чіткого переліку умов, при яких Державна митна служба може переглядати цю вартість), а також скасування низки пільг для працівників Митниці (зокрема, права на безпроцентний іпотечний кредит).

Письмовому декларуванню з подачею митної декларації підлягають товари, сумарна вартість яких перевищує 10 тис. євро. Документ передбачає низку нововведень у сфері митного оформлення, зокрема право декларанта на здійснення митного оформлення товарів у будь-якому митному органі, проведення митного оформлення протягом 4 годин з моменту подачі митної декларації, персональну відповідальність посадових осіб Митниці за неправомірні затримки митного оформлення, використання однієї декларації для здійснення різних митних формальностей, право декларанта задекларувати товари до моменту їхнього прибуття в Україну, звільнення декларанта від відповідальності за ненавмисні помилки.

Нова редакція кодексу встановлює перелік документів, надаваних митним органам для здійснення митного контролю, визначає перелік предметів, які належать до особистих речей громадян і не оподатковуються при переміщенні через кордон.

Крім того, документ передбачає декриміналізацію товарної контрабанди, тобто переводить це порушення в число адміністративних.

Нагадаємо, Рада прийняла нову редакцію Митного кодексу із пропозиціями Президента (законопроект № 8130-д) 270 голосами 13 березня.

За матеріалами Українські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.