Новини економіки. 23 червня. Ідея уряду щодо солідарної відповідальності по виплаті боргів із заробітної плати на держпідприємствах тільки збільшить загальну суму боргу по зарплатах в країні.

Сергій Тігіпко
Тігіпко готує законопроект про солідарну відповідальність

Про це, коментуючи заяву віце-прем’єра Сергія Тигіпка про створення фонду солідарної відповідальності всіх працюючих за своєчасну виплату зарплат на держпідприємствах заявив Голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук.

Профспілкам відомо, якою є загальна сума державного боргу із заробітної плати – 176 млн. грн. І вона не йде ні в яке порівняння із загальним боргом по зарплатах, який вже становить понад мільярд гривень. Складається враження, що Сергія Тігіпка невірно поінформували про ситуацію, що склалася. І таким чином його зусилля по зменшенню боргу були спрямовані в неправильне русло”, – зазначив Якібчук.

“Запропонований підхід дасть привід роботодавцю, в цьому разі – державі, не поспішати з виплатою зарплат. Колективна відповідальність є стимулом, аби перекласти персональну відповідальність за свої неефективні дії”, – зауважив Якібчук.

Заступник голови Національного форуму профспілок Григорій Кабанченко звернув увагу на те, що в Україні вже існують три подібні фонди, і завдяки саме їхній діяльності держава мала проблеми з виплатами лікарняних та “регресних”.

В той же час, проблему з невиплатами можна вирішити лише одним шляхом – накладення персональної відповідальності роботодавця за затримки заробітних плат.

“Причому ця відповідальність має включати в себе і суттєву пеню за затримані виплати”, – підкреслив Кабанченко.

Як відомо, віце-прем’єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко нещодавно заявив, що КМУ готує законопроект про солідарну відповідальність. Цей законопроект передбачає, що з відрахувань кожного працюючого українця буде створено фонд для погашення заборгованості по зарплатах на державних підприємствах.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.