Новини авто. 3 червня. Renault звільнить 2295 робітників з підприємства в іспанському Вільядоліде.

Renault
Компанія Renault скорочує штат працівників

У компанії пояснюють скорочення європейською борговою кризою та уповільненням європейської економіки.

Раніше заяви про скорочення робочих місць вже зробили Citroen, Ford і Opel.

Французька Renault SA у четвер оголосила про скорочення всередині компанії. Протягом січня 2012 Renault звільнить 2295 робітників із заводу в іспанському Вальядоліде і скоротить темпи виробництва.

Підприємство, що випускає моделі Clio і Modus (найближчим часом модельний ряд повинен поповнитися електромобілем Renault Twizzy), замість місячної норми в 460 машин буде випускати тільки 340.

«У зв’язку з тим, що економіка Європи сповільнюється, ми змушені скорочувати витрати. Тому було прийнято рішення про скорочення робочих місць », – заявляє прес-секретарь Renault Хесус През.

За словами представника французького бренду, звільнені працівники отримають вихідну допомогу в розмірі 60-70% від їх зарплати.

Крім того, зниження виробництва торкнеться ще одне іспанське підприємство Renault, яке знаходиться у Валенсії (виробляє Renault Megan). За рахунок відмови від третьої зміни завод буде виробляти на 100 автомобілів на місяць менше, а 300 осіб, зайнятих на виробництві, вирушать у вимушену відпустку. За словами През, їм буде оплачено весь час, що вони не знаходилися на робочому місці.

Таким чином, Renault став третім виробником у Іспанії, який в умовах зростаючої боргової кризи в Європі був змушений звільняти робітників. Уповільнення темпів європейської економіки змусило Ford і Opel з метою скорочення витрат відправити своїх робітників у вимушені відпустки.

На початку листопада представник General Motors оголосив про рішення ради директорів компанії відправити 6700 робітників заводу Opel в іспанській Сарагосі у вимушену короткострокову відпустку.

Протягом трьох тижнів (починаючи з середини листопада) іспанський майданчик Opel, на якому збираються моделі Meriva і Corsa, повністю не працює. Після відновлення виробництва його темпи будуть знижені з 37 до 33 тисяч автомобілів щомісячно, повідомляє прес-служба Opel.

У свою чергу, Ford на 39 днів зупинить всі виробничі лінії підприємства у Валенсії, яка провадить моделі Fiesta і C-Max. Скорочення витрат обернулося звільненнями і в Peugeot-Citroen. В кінці жовтня PSA заявив про звільнення протягом 2012 року 5000 осіб, що займалися постачанням комплектуючих для автомобілів, маркетингом, а також відповідають за дослідження, інформаційні технології та розробку нових моделей. На європейських заводах концерн планує скоротити 1000 робочих місць.

«Відновлення європейського авторинку, яке очікувалося в цьому році, так і не відбулося, тому в цілях скорочення витрат ми будемо змушені скоротити штат компанії», – заявив тоді президент групи PSA Філіп Варен.

Уповільнення європейської економіки позначається на падінні європейського автомобільного ринку. За даними Європейської асоціації автовиробників (АСЕА), за підсумками 10 місяців 2011 року реалізація автомобілів в Європі склала 11505000 одиниць – на 0,9% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Експерти ACEA прогнозують, що падіння продажів в Європі продовжиться і надалі і за підсумками року може скласти близько 9%.

За матеріалами Газета.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.