Новини світу. 5 червня. У Пекіні президент Росії Володимир Путін зустрінеться з головою КНР Ху Цзіньтао.

У Пекіні Путін зустрівся з головою КНР Ху Цзіньтао

Обговорювати будуть енергетичне і торгово-економічне співробітництво, поговорять і про найбільш важливих міжнародних проблемах.

До Китаю Володимир Путін прибув з Узбекистану, де перебував з короткостроковим візитом. Після переговорів з президентом країни Ісламом Каримовим були підписані меморандум про приєднання республіки до зони вільної торгівлі в рамках СНД і декларація про стратегічне партнерство.

Напередодні свого візиту до Китаю Володимир Путін написав статтю, опубліковану в головній китайській газеті “Женьмінь жибао”. У ній відносини між Москвою і Пекіном президент Росії називає прикладом міждержавних зв’язків нового типу, вільних від упереджень і стереотипів. І тому, за словами президента Росії, вони виключно стійкі, що підтверджує і недавній світова фінансова криза.

У статті Володимир Путін написав про перспективи цих відносин.

“Маємо намір активно просувати великі спільні проекти в цивільному авіабудуванні, космонавтиці, в інших високотехнологічних областях. А також – по лінії технопарків, індустріальних кластерів, особливих економічних зон – як в Росії, так і в Китаї. Мова повинна йти про сьогодення технологічному альянсі двох країн . Про вибудовуванні виробничих, інноваційних ланцюжків, які зв’яжуть наші підприємства, наукові, конструкторські, інжинірингові центри. Про спільний вихід на ринки третіх країн. Нам також потрібно відбудувати “сучасна будівля” фінансової, інвестиційної інфраструктури двосторонніх ділових відносин. Ми повинні швидше реалізувати прийняті рішення про перехід на розрахунки в національних валютах при здійсненні взаємних торгових, інвестиційних та інших операцій. Тим самим – страхувати себе від різного роду валютних ризиків і зміцнювати позиції рубля і юаня “, – пише Путін.

Під час візиту до Китаю Володимир Путін візьме участь в саміті Шанхайської організації співробітництва.

Як пише в своїй статті російський лідер, ШОС, яка в минулому році відзначила 10-річний ювілей, впевнено справляється з покладеними на неї завданнями.

“Завдяки ШОС, зусиллям її членів, їх співпраці з широким колом зарубіжних партнерів вдалося значно знизити терористичну активність в регіоні. Але виклики, з якими ми стикаємося сьогодні, стають все більш багатоплановими, вони ускладнюються і модифікуються. Носії ідей тероризму, сепаратизму, екстремізму вдосконалюють підривні методики, рекрутують у свої лави нових бойовиків, розширюють джерела фінансування. Все це вимагає від нас нарощування потенціалу ШОС в питаннях забезпечення безпеки, ефективної настройки механізмів взаємодії. Приділяємо особливу увагу затвердженню на майбутньому саміті Програми співробітництва держав-членів ШОС у боротьбі з тероризмом, сепаратизмом і екстремізмом на 2013-2015 роки “.

Президент Росії також зазначив, що ШОС – це відкрита організація, готова до співпраці. Однак всі спроби втрутитися в її діяльність не будуть мати успіху.

ШОС створювалася як структура, покликана забезпечити стабільність і безпеку на величезному євразійському просторі. І ми вважаємо контрпродуктивними будь-які спроби третіх країн робити які-небудь односторонні дії в регіоні відповідальності ШОС. При цьому ШОС – це відкрита організація, готова до взаємодії з усіма зацікавленими партнерами . Саме такий принцип зафіксований в її Хартії “, – зазначає Путін.

За матеріалами Вести. ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.