Новини здоров’я. 21 червня. Що робить нас щасливими: гроші чи соціальне становище?

Щастя не в грошах, а у повазі

Виявляється, люди, які користуються повагою, незалежно від рівня їх достатку, – найбільш щасливі і благополучні.

Психологи з університету Каліфорнії, США, розглядали, як гроші і положення в суспільстві впливають на рівень добробуту і щастя людини. Колись вони вже помічали, що високий соціально-економічний статус не робить людину щасливішою. У зв’язку з цим вони вирішили розглянути соціальний і економічний статуси окремо.

Як показали експерименти, повагу і шанування оточуючих, дружба і добрі відносини з сусідами і колегами, – це те, що робить сильний вплив на рівень щастя.

«Більш високе положення у вашій соціальній групі дає вам повагу, владу і відчуття єдності», – пояснили вчені.

За їхніми словами, соціальний стан і ставлення оточуючих набагато важливіше для людини, ніж його дохід.

Чому ж матеріальні речі виявляються менш важливими для щастя, ніж ставлення людей і положення в суспільстві? Вчені вважають, що вся справа в здатності до адаптації. Коли у людини з’являються гроші, він швидко пристосовується до свого нового становища. Приміром, люди, які виграли в лотерею, спочатку дуже щасливі, проте потім все швидко повертається на колишній рівень. Можливо, подібна адаптація не стосується соціального статусу.

«Цілком імовірно, що повага, впливовість і відчуття приналежності до групи ніколи не набридають», – сказали автори роботи.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.