Новини світу. 1 червня. Президент Франції Франсуа Олланд змінив главу загону щодо забезпечення його безпеки, вперше в історії країни призначивши на цей пост жінку.

Софі Атт відповідала за безпеку колишнього прем'єр-міністра Франції

Керівником загону стала 44-річний фахівець з питань безпеки Софі Атт (Sophie Hatt).

Кандидатуру Атт Олланду рекомендував його однопартієць, колишній прем’єр-міністр Франції Ліонель Жоспен. Відзначається, що вона відповідала за охорону Жоспена, коли він очолював уряд.

Ще одним нововведенням в структурі із забезпечення безпеки президента стало зниження чисельності загону. За даними Associated Press, якщо досі до його складу входили 93 людини, то тепер їх стало 60.

Зміни торкнулися і структури загону. Якщо за часів перебування на посаді президента Ніколя Саркозі загін цілком складався із співробітників поліції, то тепер туди повернули службовців жандармерії (входить до складу збройних сил і виконує функції поліції). Зокрема, пише Agence France-Presse, мова йде про співробітників антитерористичного підрозділу GIGN (група втручання французької жандармерії).

Більшість загону (60 відсотків) як і раніше складають поліцейські. На частку службовців жандармерії припадає 40 відсотків. У той же час відзначається, що до складу структури входять як чоловіки, так і жінки.

Скорочення чисельності охорони було виконано в рамках передвиборної обіцянки Олланда максимально знизити держвидатки. Зокрема, раніше повідомлялося про скорочення зарплат нових міністрів і самого президента на третину.

Тим часом прагнення до економії істотно посилює навантаження на охорону першої особи Франції. Робота служби безпеки ускладнилася у зв’язку з відмовою Олланда переїхати зі звичайної знімної квартири в резиденцію в Єлисейському палаці.

Складнощі пов’язані з відкритістю приватного житла, яке складно захистити, наприклад, від снайперів. Крім того, охорону турбує спосіб спілкування президента з виборцями: потискуючи оточуючим руки, Олланд часто заглиблюється в натовп, де захистити його від небезпеки складно.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.