Новини здоров’я. 11 червня. Надмірна вага сильно знижує імунний захист від грипу.

Лікарям при черговій вакцинації доведеться більше звертати увагу на повних людей

У людей з ожирінням швидко знижується рівень антитіл до вірусів грипу, а їх Т-клітини також швидко забувають про вірус після вакцинації.

У 2009 році лікарі помітили, що повні люди частіше хворіють і гірше переносять вірус грипу, ніж люди з нормальною статурою. Як з’ясувалося в ході дослідження, у людей із зайвою вагою імунітет не здатний боротися з інфекціями. Повні люди швидше втрачають антитіла, які потрібні для захисту від вірусів.

Дослідники Північної Кароліни (США) зробили вакцинацію людей з ожирінням, надмірною вагою і нормальною вагою. Був введений звичайний препарат, однаковий для всіх, який застосовують в осінньо-зимовий період для боротьби з вірусом грипу.

У перший час після вакцинації рівень антитіл був однаковим у всіх людей. Через деякий час люди, які страждають на ожиріння, почали ці антитіла швидко втрачати. Через рік повні люди мали в 4 рази менше антитіл, ніж люди з нормальною вагою, у яких менше 25% була помітна втрата антитіл.

У 75% людей з нормальною вагою після вакцинації Т-клітини почали виробляти інтерферон, відповідаючи на присутність вірусу в організмі. Тільки у 25% людей із зайвою вагою клітини реагують так само. Виходить, що надмірна вага впливає на кількість антитіл в організмі, які повинні зберігатися після щеплення і захищати від вірусів.

Так, зайва вага є причиною чутливості до вірусних інфекцій.

Сам механізм, що зменшує рівень антитіл, потрібно буде вивчити. А поки лікарям при черговій вакцинації доведеться більше звертати увагу на повних людей, оскільки вони будуть найбільш беззахисними перед грипом.

Так, зайва вага доставляє не тільки незручність і сором у суспільстві, але і робить людину вразливою перед інфекціями. Тому дієтологи радять позбавлятися зайвих кілограмів. А допомогти в цьому зможуть кваліфіковані фахівці з центру схуднення.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.